Lot No.: 525
Lampa ceramiczna
ze szklanym kloszem;
Ceramika: nieokreśl. wytwórnia europejska
- Austro-Węgry?, Czechy?, Galicja?, XX w.
ze szklanym kloszem;
Trzon lampy ceramiczny: na prostokątnej podstawie kobieta w długiej zielonej sukni i błękitnej pelerynie, z biletem wizytowym w dłoni, wsparta o prostokątny cokoł z koszem kwiatów i ukwieconą kolumną, w której osadzona oprawa z żarówką; klosz szklany o falbankowym brzegu. Fajans delikatny, farby podszkliwne, szkliwo przejrzyste (koperta) z krakelura; szkło warstwowe,
mleczno- miodowe, z inkluzjami srebrnymi; wys. ok. 78 cm (z kloszem); sygn. ryta: 7977
Ceramika: nieokreśl. wytwórnia europejska - Austro-Węgry?, Czechy?, Galicja?, XX w.; szkło: wyrób wspołczesny Lampa utrzymana w secesyjnej stylistyce ceramiki wiedeńskiej pocz. XX w. i wyrobów z Pacykowa z lat 22.XXw.