Lot No.: 524
Neorokokowy garnitur kominkowy:
zegar z grupą figuralną i dwa wazony;
Nieustalona wytwórnia europejska,
Śląsk lub Niemcy, poł. XIX w.
Zegar i wazony ciemnoniebieskie, przyścienne. Zegar prostokątny, konsolowy, z wolutowymi nóżkami, plastycznymi rocaillami na krawędziach kompozycjami kwiatowymi w rezerwach na bocznych ściankach, w rocaillach i pod werkiem. Nastawa zegara: grupa figuralna: flirtująca para w strojach renesansowych. Wazony - spłaszczone podłużnie flakony o kielichowo rozchylonych,
wyzębionych brzegach, z uchwytami - plastycznymi liśćmi koniczyny i kwiatem przypominającym lilię; w czterolistnych rezerwach od frontu - bukiet z różami [przetarte złocenia i niebieskie tło (fond)]. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary: zegar wys. 24,5 cm, nastawa wys. 23,5 cm, flakony wys. 34,5 cm; sygn.: na spodzie nastawy zegara litery niebieskie: B. j.; wazony: wycisk: 34/1;
w obudowie zegara naszkl. tuszem?: 2792, 218.
Nieustalona wytwórnia europejska, Śląsk lub Niemcy, poł. XIX w.