Lot No.: 522
Kareta zaprzężona w dwa konie
Niemcy, Unterweisbach, VEB Porzellanfabrik
Unterweisbach, 2 poł.XX w.
Na płaskiej, podłużnej, owalnej podstawie na niskich nóżkach, obwiedzionej rocaillami, z kartuszem z herbem przy dłuższym boku- dwukonny zaprzęg z reprezentacyjną karetą z koroną na dachu i dwoma stangretami: siedzącym na koźle i stojącym z tyłu karety. W karecie dama w krynolinie. Przy dyszlu karety, uprzęży koni i w dłoniach stangreta na koęle - otwory do montaży lejców i uprzęży (z metalu?).
Porcelana biała; wys. ok. 25 cm, podstawa: 53 x 24 cm; sygn. z boku na podstawie: kobaltem podszkl.: pod koroną zamkniętą kaligraficzny motyw "widełek" z podwójną pętelka i data 1882; od spodu kaligraficzny wycisk: AH.
Niemcy, Unterweisbach, VEB Porzellanfabrik Unterweisbach, 2 poł.XX w.
(por. oferta: kareta z 4-konnym zaprzęgiem, Aukcja 128)