Lot No.: 521
Akt kobiety - Torso
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala
- Dział Sztuki, lata 30. XX w.
Naga kobieta w ujęciu do kolan, z uniesioną prawą ręką opartą wierzchem dłoni o czoło, wsparta opuszczoną prawą ręką o występ skalny. Z tyłu, wokoł krawędzi podstawy ryte: R. KAESEBACH; Porcelana, szkliwo matowe, jasnokremowe; wys. 25 cm;
sygn. zielenią chromu druk: Korona/ Rosenthal/ GERMANY/ KUNSTABTEILUNG/ SELB., wycisk: 1603 (numer modelu, określanego jako: Ausschauende (Torso), z 1936 r.);
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala - Dział Sztuki, lata 30. XX w.
Model R. Kaesebacha, wspołpracujacego z firmą w latach 30. XX w.