Lot No.: 520
Dziewczynka z chartem
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany
Lorenza Hutschereuthera (zał. 1857);
lata 50. XX w.
Na płaskim, owalnym cokole naga, szczupła , krotkowłosa dziewczynka, odwrócona nieco ku stojącemu obok psu; zwierzę patrzy na dziecko, lekko unosząc łeb. Na podstawie, przy łapie psa wycisk: WERNER. Porcelana, złocenia, wys. 35,5 cmł
sygn. zielenią chromu druk: Hutschenreuther/ Selb, w owalu lew kroczący w lewo, niżej litery: .L.H.S., niżej: Germany/Kunstabteilung; obok: Erzählung / C.Werner, srebrem: 16.
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza Hutschereuthera (zał. 1857); lata 50. XX w.
Model Carla Wernera (ur.1895), w latach 1922 - 60 szefa technicznego Działu Sztuki w fabryce.