Lot No.: 517
Para talerzy z dekoracją
w typie dalekowschodnim;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), lata 1849-1870
w typie dalekowschodnim;
Płytkie, w formie misek, o sześciodzielnych kołnierzach z falistą krawędzią; w lustrze kwitnący krzew na stylizowanej skale, z siedzącym na ukwieconej gałęzi ptakiem. Wokół kołnierza - wpisane w ornamentalną listwę trzy pędy kwiatowe. [odpryski żołtej farby na krawędzi kołnierza]; Porcelana, farby naszkliwne; wys. 4 cm, średn. 4,8 cm; sygn. kobaltem podszkl.: berło, w kręgu z napisem: KOENIGL. PORZELLAN. MANUFACTUR =; wycisk: III / 40
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870
Interesujące naśladownictwo wzorów dalekowschodnich; dekoracja malowana z użyciem przepróchy do zaznaczenia konturów i barwami wprowadzanymi w jednobarwny kontur nawiązuje zarówno do dekoracji na porcelanie chińskiej, jak i angielskich fajansów z XIX w.