Lot No.: 512
Wazon dekoracyjny z postacią
kobiety i gałazkami jeżyn;
Czechy, Bechyne/k Taboru, XX w.
kobiety i gałazkami jeżyn
Owoidalny, wysmukły, z plastyczną dekoracją brzegu: siedząca kobieta w błękitnej sukni i ulistnione pędy jeżyn z owocami.
Muszlowy odprysk przy krawędzi podstawy.
Fajans delikatny, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z krakelurą; wys. 46,5 cm;
sygn. wyciskiem: W.D.F. / BECHYNE, 159, 2; ryte: 1334
Wspołczesna realizacja modelu secesyjnego, wykonana w znanym czeskim ośrodku ceramicznym, z jedną z najstarszych szkoł
ceramicznych w Europie ( W.D.F. - Web Design Factory).