Lot No.: 511
Naczynie dekoracyjne
z dwiema dziewczynkami;
Europa Środkowa, praca autorska
w stylistyce secesyjnej, 2 poł.- kon. XX w.
z dwiema dziewczynkami
Podłużne, niskie naczynie, przewężone pośrodku, oplecione plastycznymi pędami różowych kwiatów z liśćmi, przypominających
kaczeńce. W połowie długości naczynia - dwie figurki dziewczynek w długich, różowych sukienkach, wyciągających ku sobie ręce
[odpryski szkliwa na krawędziach].
Majolika modelowana z ręki, farby podszkliwne malarskie, szkliwo przejrzyste (ołowiowe); wys. 26,5 cm, dł. 56 cm, szer. 16-18 cm;
niesygnowane;
Europa Środkowa, praca autorska w stylistyce secesyjnej, 2 poł.- kon. XX w.