Lot No.: 510
Turkusowy wazon dekoracyjny
z dekoracją reliefową;
ceramika autorska, Paryż, XX w.
z dekoracją reliefową;
O kolistym, mocno spłaszczonym brzuścu, z prostokątna stopką i prostokątną schodkową szyjką. Wokoł brzuśca i szyjki reliefowa dekoracja szarobiałymi wykwitami w szkliwie.
Ceramika - fajans, szkliwo połprzejrzyste w kolorze lapis- lazuli, z krakelurą i wykwitami szaro-białymi; wys. 23,5 cm;
sygn. czernią: trójkąt z wpisanym: P i literami: J T obok, niżej: Paris. Ceramika autorska, Paryż, XX w.