Lot No.: 509
Wazon huculski
Pokucie, Kuty, warsztat Jana Broszkiewicza,
okres międzywojenny.
Owoidalny, z krótką szyjką i szpulową stopką. Wokoł brzuśca i stopki szlaki rytego i szkliwionego barwnie ornamentu geometrycznego
(m. in. zęby, rozety, połkola). Drobne przetarcia i odpryski szkliwa.
Glinka garncarska, dekoracja o rytym konturze, szkliwa ołowiowe, barwione tlenkami; wys. 22,7 cm;
sygn. ryta: Jan/ Broszkiewicz/ Kuty;
Pokucie, Kuty, warsztat Jana Broszkiewicza, okres międzywojenny.
Sygnowany wyrób jednego z najwybitniejszych twórców ceramiki pokuckiej, ceramika i pedagoga prowadzącego w okresie międzywojennym w Kołomyi szkołę garncarską.