olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn. z prawej strony pośrodku: WW; na odwrocie nr 0631 oraz faksymile podpisu artysty WW i cyfra 4.
Przedstawienie nagiej modelki siedzącej w malarskim atelier wpisuje się w nurt obrazów pracownianych, licznie reprezentowanych na wystawie jubileuszowej „Wojciech Weiss w Akademii Sztuk Pięknych” z 2010 roku. Obraz ten jest dziełem na wskroś nowoczesnym, malowany impastowo, z ogromną swobodą. Ciekawie zbudowana jest kompozycja. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że jest ona przypadkowa, jednak panuje tu symetria przełamana barwnym bukietem kwiatów, które swą intensywną czerwienią przyciągają wzrok. Obok wazonu widzimy porcelanowe naczynie o turkusowej barwie. Znamy je z licznych weissowskich aktów. Tutaj, wraz z wazonem kwiatów, tworzy nowoczesną martwą naturę, zdawać by się mogło antycypuje prace Zygmunta Menkesa.
Cena oferowana44 000 zł