Lot No.: 820
Stolik pomocniczy do gry w szachy
Konstrukcja- sosna, świerk; fornir - jesion; mahoń,
cis, brzoza (?);65,8 x 59,8 x 59,8 cm;
Polska (?), 1 ćw. XX w.
prostokątny, wsparty na graniastym trzonie, rozwidlonym w esowaty, deskowy czwórnóg, bogato
intarsjowany. Blat ujęty dwoma bordiurami, z kwadratowym polem do gry po środku. Bordiury
wypełnione geometrycznymi wzorami, rozetami. Skromna dekoracja intarsjowana na trzonie i
nogach. Konstrukcja- sosna, świerk; fornir - jesion; mahoń, cis, brzoza (?); 65,8 x 59,8 x 59,8 cm;
Polska (?), 1 ćw. XX w.
Niewielki mebel pomocniczy do gry, w stylu mebli z dwudziestolecia międzywojennego, dekorowany
niespotykaną modernistyczna intarsją.