Lot No.: 818
Szafa kredensowa, kątowa
w stylu klasycystycznym;
Europa Środkowa - Polska (?), 1 ćw. XIX w.
w stylu klasycystycznym
dwuczęściowa, o prostych bokach i froncie, z jednoskrzydłowa nastawą i czterema szufladkami oraz dwuskrzydłowa podstawą, fornirowana, wsparta na trzech graniastych nóżkach. Skrzydło drzwi nastawy wybrzuszone. Partia z szufladkami dekorowana żyłkami tworzącymi poziome pasy, stylizowana na front budynku z trójkątnym tympanonem i trzema arkadami. We wnętrzu nastawy dwie połki, górna z miejscami do powieszenia kieliszków, w podstawie pojedyncza połka.
Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń; 211,7 x 67,5 x 89,5 cm;
Europa Środkowa - Polska (?), 1 ćw. XIX w. Mebel po generalnej konserwacji.