Lot No.: 811
Szyfoniera w stylu eklektycznym
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
125 x 85 x 56 cm; Europa Środkowa,
Polska (?), 4 ćw. XIX w.
prostopadłościenna, z sześcioma szufladami, fornirowana orzechem, wsparta na czterech nóżkach, przednich toczonych, tylnych graniastych.
Front ujęty na bokach wolutami i kanelowanymi pilastrami. Blat i lica szuflad ujęte obramieniem.
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 125 x 85 x 56 cm; Europa Środkowa, Polska (?), 4 ćw. XIX w.
Prosty, ale typowy mebel pomocniczy z końca XIX wieku, wykorzystywany do przechowywania bielizny.