Lot No.: 808
Para krzeseł w stylu królowej Anny
Konstrukcja - orzech; 104,5 x 51 x 53,5 cm;
Anglia (?), 2 ćw. XVIII w.
o falistych elementach szkieletu, z ażurowym oparciem, wyplatanym siedzeniem, wsparte na czterech nogach, połaczonych u dołu wiązaniem w kształcie litery H i dodatkową łaczyna między tylnymi nogami. Oparcie zakończone faliście, ze środkową deską - splatem, ażurową wstęgi. Przednie nogi kabriolowe, z rozszerzonym kolanem, zakończone kulą w szponach; tylne graniaste, szablaste. Konstrukcja - orzech; 104,5 x 51 x 53,5 cm; Anglia (?), 2 ćw. XVIII w.
Krzesła o typowej dla angielskiego stolarstwa formie i wykonaniu. Wartość podwyższa zachowany, oryginalny wyplot (lekko uszkodzony od frontu).
Dobry stan zachowania nie zmieniony konserwacjami i naprawami.