Lot No.: 806
Sekretarzyk neorokokowy
Konstrukcja - sosna; fornir - róża;
intarsje - brzoza; 97 x 70 x 48 cm;
Francja, 1 poł. XX w
o falistych elementach szkieletu, z cylindryczną klapą, wysuwanym blatem - pulpitem,
z trzema szufladkami w oskrzynieniu, fornirowany, intarsjowany w wici, kwiaty
i kobiece głowy. We wnętrzu liczne szufladki.
intarsje - brzoza; 97 x 70 x 48 cm; Francja, 1 poł. XX w.
Mebel naśladujący sekretarzyki damskie wykonywane w epoce rokoka ok. 1730 - 50.
O typowych dla tamtych form falistych kształtach i bardzo rozbudowanej intarsjowanej
dekoracji, wzbogaconej dekoracyjnymi odlewanymi, mosiężnymi okuciami.