Lot No.: 731
Lustro ścienne, salonowe
drewno lipowe, złocenie na pulment,
tafla lustrzana; wys. 210 cm, szer. 108 cm,
głęb. 17 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
z medalionem portretowym;
tafla na podkładzie drewnianym, oprawiona w ramę z drewna rzeźbionego i złoconego, zamkniętą ostrołukiem, z kornerami wypełnionymi lustrem szlifowanym i trawionym w motyw winorośli; rama zdobiona profilami i listwami rzeźbionymi w motyw wolich
oczek; w bogatym zwieńczeniu - medalion z profilem kobiecym, podtrzymywany przez parę puttów wśród girland kwiatowo-fruktowych i wstążek;
drewno lipowe, złocenie na pulment, tafla lustrzana; wys. 210 cm, szer. 108 cm, głęb. 17 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w. (nieznaczne uszkodzenia w prawym, dolnym rogu ramy).