Lot No.: 724
Zegarek kieszonkowy
Londyn, zegarmistrz Peter Garon (czynny 1687-1723),
członek Clockmasters Company. Warsztat prowadził
od 1713 z synem (również Peterem).
w kopercie ozdobionej grawersko 6-płatkowa rozetą i ornamentem geometrycznym; tarcza osłonięta wypukłym szkłem, srebrna, grawerowana, z podziałem rzymskim, godzinowym i akantowymi floresami pośrodku; mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem
szpindlowym, bębnem wyrównawczym i łańcuszkiem Galla, z repetierem; kok i płyta dekorowane ażurami z motywem delikatnej wici roślinnej; ponadto na płycie sygnatura: Peter Garo[n] / London; całość opatrzona łańcuszkiem o grubych, skręconych ogniwach oraz
dwoma kluczykami; srebro, mosiądz złocony, stal, szkło; średn. 6 cm; wys. z głowka 8,5 cm, głęb. 3 cm; dł. łańcuszka 35 cm;
członek Clockmasters Company. Warsztat prowadził od 1713 z synem (również Peterem).