Lot No.: 711
Kandelabr 8-świecowy
Francja, Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892);
[odlewnia zał. w latach 30. XIX w.]; 4 ćw. XIX w.
na masywnej, kolistej podstawie, zdobionej profilami i reliefową wicią roślinną; trzon wazonowy, podobnie dekorowany, zwieńczony kulą, na której osadzone ramiona z wysokimi, cylindrycznymi tulejami na szerokich talerzykach; wyżej pośrodku ozdobna konstrukcja z esowatych elementów, zwieńczona sterczyną; na krawędzi podstawy ozn.: F. BARBEDIENNE;
brąz, odlew cyzelowany, złocony i srebrzony; wys. 86 cm, szer. ramion 42 cm
Francja, Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892); [odlewnia zał. w latach 30. XIX w.]; 4 ćw. XIX w.