Lot No.: 522
Wazon dekoracyjny (tzw.Prunkvase),
z miniaturą rodzajową;
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia
Rosenthal, ok. 1920-1925.
z miniaturą rodzajową;
O cylindrycznym, zaokrąglonym u podstawy brzuścu z plast. uchwytami sznurowymi , osadzonymi w akantowych pędach przechodzących w akantowe woluty; szpulowa stopka i kwadratowy cokoł, ażurowa pokrywa z uchwytem- akantową szyszką; trzyczęściowy, skręcany na metalowy trzpień. W złoconej owalnej ramce roślinno-wolutowej na froncie brzuśca - barwna miniatura w typie holenderskim: na dziedzińcu wiejskim, przed zajazdem (?) - kilku mężczyzn dobijających targu - kupna konia; u dołu z lewej sygn.: A. Geigenmüller. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe-matowe. Wys. 68 cm. Sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal/ korona/ SELB-BAVARIA Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, ok. 1920-1925.
Waza o numerze modelu 192, z 1916 roku, z miniaturą Adolfa Geigenmüllera (daty życia nieznane), malarza- miniaturzysty, pracującego dla Rosenthala w latach około 1925 - 32. Wysokiej klasy miniatura - luksusowa kopia malarstwa olejnego, jest reprezentatywnym przykładem wysokiej jakości malarstwa naszkliwnego Rosenthala w latach 20. XX w.