Lot No.: 521
Waza do ponczu z podstawą
- z wedutą i herbem; Niemcy, Moabit-Berlin,
wytwórnia Friedricha Adolfa Schumanna,
ok. poł. XIX w. (po 1851)
- z wedutą i herbem
O kulistym, spłaszczonym brzuścu i lekko wysklepionej pokrywie z uchwytem-akantową
szyszką; wolutowe roślinne ucha; podstawa talerzowa z wysokim, wysklepionym lustrem.
Wokoł kołnierza podstawy i pokrywy - reliefowa, złocona sucha wić akantowa na
seledynowym tle. W rezerwach na brzuścu, obwiedzionych akantowym ornamentem -
dwie miniatury: od frontu: weduta (Berlina?) ze sztafażem: magazyn handlowy:
MODEWAREN LAGER v. LOUIS IMMERWAHR, od tyłu: na brązowym tle
kompozycja owocowa z morelami, winogronami, agrestem, czerwoną porzeczką
i brzoskwinią. W tarczy na froncie pokrywy - wielopolowy herb pod koroną zamkniętą,
z boków - dwaj brodaci mężczyźni z maczugami, w wieńcach i opaskach z winorośli na
biodrach. [Przy brzegu podstawy klejenie z retuszem]. Porcelana, farby naszkliwne,
złocenia. Wys. ok. 42 cm (całość). Sygn. (na podstawie, wazie i pokrywie): kobaltem
podszkl. stylizowany orzeł i litery FAS.
Niemcy, Moabit-Berlin, wytwórnia Friedricha Adolfa Schumanna, ok. poł. XIX w. (po 1851)