Lot No.: 517
Serwis do kawy, model Maria,
z gałązkami jeżyny;
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
lata 30./40. XX w.
z gałązkami jeżyny;
Składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na mleko i 10 filiżanek ze spodkami; naczynia zdobione gałązkami z owocami jeżyn. Porcelana, druk barwny.
Wymiary: dzbanek wys. 21 cm; cukiernica wys. 11,7 cm; mlecznik wys. 10 cm;
fil. wys. 6 cm; spodki wys. 1,5 cm, średnica 13,6 cm.
Sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal/ korona/ SELB#GERMANY/ MARIA;
na dzbanku i cukiernicy Modell von Ph. Rosenthal
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, lata 30./40. XX w.