Lot No.: 514
Zestaw deserowy neobarokowy
Czechy, Bfiezova (Pirkenhammer),
Christian Fischer, lata 1846-1853
Składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko, paterki na nóżce, płaskiego talerza deserowego z uchwytami i 6 talerzyków deserowych. Naczynia dekorowane kobaltowymi psami z wyrezerwowaną wicią i stylizowanymi złoceniami roślinnymi, na
przemian z białymi pasami z motywem girlandy malinowych różyczek i drobnych złoceń. Krawędzie, podstawy, uszka i uchwyty złocone. Przetarcia złoceń. Klejony uchwyt pokrywki. Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia.
Wymiary: dzbanek wys. 24 cm; mlecznik wys. 15 cm; paterka wys.10 cm, średnica brzegu
15,5 cm; talerz deserowy wys. 4 cm, średnica 26 cm; talerzyki wys. 2 cm, średnica 20 cm.
Sygn. wyciskiem CF .
Czechy, Bfiezova (Pirkenhammer), Christian Fischer, lata 1846-1853