Lot No.: 511
Wazon dekoracyjny
z kobietą wśród fal;
Francja, Paryż, ceramika autorska, 1 ćw. XX w.
z kobietą wśród fal;
Niski, podłużny, z wydzieloną stopką; brzusiec i brzeg modelowane z ręki, z motywem wzburzonych fal i wynurzającej się z nich przy brzegu kobiety - rusałki (głowa z fragmentem ramienia). Na brzuścu wyciskane z dwu stron napisy .ESPINASSOLLE EDI
oraz Desuvignes/ ..ris (Paris?).[Ubytki i przetarcia farby, odpryski farby na twarzy i ramieniu rusałki].
Glina garncarska modelowana rzeźbiarsko, farby ceramiczne matowe, naśladujące na brzuścu patynę. Francja, Paryż, ceramika autorska, 1 ćw. XX w. Wazka na dobrym poziomie artystycznym i technologicznym, odwołująca się do stylistyki wyrobów ceramicznych wczesnej secesji francuskiej.