Lot No.: 510
Talerz z wedutą
Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), lata 1849 - 1870
Płytki, z 6-dzielnym kołnierzem o falistej, złoconej krawędzi z rocaillami i motywami
roślinnymi; w lustrze prostokątna złocona ramka z wedutą ze sztafażem: 3-boczny
budynek klasycystyczny z tympanonem wieńczącym środkową część, położony nad
kanałem; Porcelana, farby naszkliwne, złocenia. Wys. 3,5 cm, średnica 25,3 cm.
Sygn. kobaltem podszkl.: berło, niżej w kręgu: orzeł z insygniami królewskimi i napis:
KOENIGL.PORZELLAN.MANUFACTUR *; wyciski: ///, 4
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849 - 1870