Claude Joseph VERNET (1714-1789) - krąg
Lot No.: 290
Pejzaż morski z rybakami ciągnącymi sieć
olej, deska, 37 x 54,8 cm
olej, deska, 37 x 54,8 cm
Ten wysokiej klasy obraz, powsta zapewne w bliskim kręgu Claude'a Josepha Verneta, najwybitniejszego bodaj marynisty europejskiego 2 połowy XVIII w. W ekspertyzie dr Teresy Grzybowskiej, która nie wyklucza całkowicie autorstwa samego Verneta, zosta warunkowo powiązany z Pierre'm Jacques'em Volaire'm (1742 - 1802), bliskim współpracownikiem mistrza.