Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867 - 1952)
Lot No.: 276
Na Capri
olej, płótno, 73,3 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1910
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1910
lit.: I. Wystawa Niezależnych. Związek Powszechny Artystów Polskich Malarzy, Grafików i Rzeźbiarzy w Krakowie, Kraków
maj - czerwiec 1911, s. 14. poz. kat. 73 , il. - tu jako Capri [na odwrocie zachowany fragment z tej wystawy]; obraz
wymieniony w: I. Wystawa "niezależnych" w Krakowie, "Tygodnik Ilustrowany" 1911, 1. półrocze, nr 21, il. na s. 410.