pistolety kapiszonowe wraz z metalowymi akcesoriami w kasecie drewnianej, lufy ośmiogranne stalowe, kolba drewniana - orzechowa, dł. całkowita pistoletów: 39 cm; kaseta drewniana czerniona z malowaną orientalną sceną rodzajową 8,5 x 45,5 x 28,5 cm; zamykana na kluczyk (dołączony kluczyk); Francja, Marecaux á Amiens, XIX w. Stan zach.: dobry, widoczne drobne zarysowania i ubytki malatury kasety. Kaseta czerniona, ręcznie malowana motywy i sceny orientalne wyłożona zieloną tkaniną, z ukształtowanymi gniazdami na poszczególne elementy w składzie: młotek do ładowania, szczypce do odlewania kul, przyrząd do wkręcania, wycior z dodatkowym korkociągiem do wycinania flejtuchów, pobojczyk, prochownica, para pistoletów.