tempera, deska, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; 32,3 x 26,5 x 2,8 cm; Rosja, XIX w. W centrum przedstawienia przy czerwonej kotarze znajduje się Ciało Matki Bożej spoczywające na ozdobnym łożu (marach). Przy Bogarodzicy ukazani są zebrani, zasmuceni Apostołowie. U góry w obłokach ukazany jest Zbawiciel, który wita Marię w Swoim Królestwie. Powyżej w polu przedstawienia napis objaśniający cyrylicą "Uspenije Preswiatoj Bogorodzicy" (Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny). Bordiura jednolita złocona, ujęta czerwonym pasem. Dwa wsporniki pogrążone w sztorcach Ikony. Odwrocie z wyżłobieniami dłutem.