Dzban z pokrywą cynową, ze scenami rodzajowymi (degustacja wina, piwa)
kamionka jasna, dekoracja w technice chromolitu; wys. ok. 30 cm (całość); Niemcy, wzór dekoracji: Georg Christian Warth, XIX/XX w. estymacja: 1 400 - 1 800 zł
kamionka jasna, dekoracja w technice chromolitu (o wyciskanym konturze, farby ceramiczne matowe i półmatowe), szkliwo solne, cyna, ślady reperacji przy uchwycie pokrywy; wys. ok. 30 cm (całość), średn. podstawy ok. 13 cm; sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, niżej w listwowej ramce: METTLACH, poniżej w półkolu: VB / GEGEN NACHBILDUN / GESCHŰTZT / 1507 (nr wzoru, odnotowany w archiwum wytwórni jako projekt G. Ch. Wartha) oraz: 25, 98, naszkl. odręcznie czarne h (?). Niemcy, Mettlach (Saarland), wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch, wzór dekoracji: Georg Christian Warth (1836-1890), XIX/XX w. Dzban koniczny w stylistyce neorenesansowej, z niewielkim dziobkiem; cynowa pokrywa oprawna na uchu, z dźwigienką - orłem w koronie. Wokół brzuśca barwne scenki rodzajowe o rytym konturze, z postaciami mieszczan i wieśniaków: siedzący na zydlu mężczyzna ze szklanicą w dłoni oraz konwią i kuflem u stóp, para z kotkiem - dziewczyna nalewa do kufla z dzbanka młodzieńcowi z lutnią, brodaty mężczyzna z opartym o kolano kuflem, siedzący na kostce z monogramem CW (= Christian Warth). Wzór dekoracji jednego z głównych projektantów wytwórni, autora opracowanej ok. 1873 roku techniki dekoracji określanej jako chromolith - echte chromolith, która przyniosła wytwórni komercyjny sukces i otwarła rynki zbytu w Ameryce Północnej.