ceramika (lub gips?) naśladująca siderolit, o czarnej matowej powierzchni (firnis lub szkliwo?); wys. 24 cm, Francja lub Belgia, 2 poł. XX w. estymacja: 1 700 - 2 000 zł
ceramika (lub gips?) naśladująca siderolit, o czarnej matowej powierzchni (firnis lub szkliwo?); wys. 24 cm, podstawa 35 x 13,5 cm; sygn. z boku podstawy i przy krawędzi wyciskami: ARNOVA oraz: 448. Francja lub Belgia, 2 poł. XX w. Na owalnej, podłużnej podstawie scenka zabawy: chłopiec w kapelusiku, siedzący okrakiem na złamanym długim konarze-pniu drzewa, z gąską u jego stóp, sięgającą dziobem do kiści owoców czereśni na konarze z tulejką (na kwiaty?); na przeciwległym końcu para ptaszków siedząca na niskim drzewku-konarze. Na stronach europejskich oferentów w handlu antykwarycznym pojawiają się kompozycje z gipsu, najczęściej z barwną polichromią, sygnowane „ARNOVA”, określane jako prace francuskie (lub z Belgii ), najczęściej o tematyce religijnej lub rodzajowej, najczęściej bez cech artystycznych.