Lot No.: 601
Serwis do kawy Isolde
składa się z dzbanka do kawy, dzbanuszka na mleko, cukiernicy i 6 cylindrycznych filiżanek ze spodkami.
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal AG, l.20. - 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
porcelana, kobalt podszkliwne, druk naszkliwny: złocenia i dekoracja barwna; dzbanek wys. 17 cm, dzbanuszek wys. 10,5 cm, cukiernica wys. 9,5 cm, szer. 15 cm; filiżanki wys. 5,5 cm, spodki wys. 1,4 cm, średnica 11 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ SELB - BAVARIA/ ISOLDE; spodki: drukiem brązowym lub zielonym: tarcza ze skrzydełkami, z napisem: THOMAS, niżej: Bawaria.
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal AG, okres międzywojenny oraz Marktredwitz (Bawaria), Porzellanfabrik F.Thomas, lata 20. - 30. XX w.
Naczynia o lekko spłaszczonych brzuścach, łamanych prosto uszkach, zdobione przy krawędziach kobaltowymi trójkątnymi zębami obwiedzionymi złoceniami oraz barwnym i bukietami i rzutami kwiatów "niemieckich". Lekko przetarte złocenia.Popularny model Rosenthala, realizowany w latach 1909-1929 (forma nr 320), w okresie pó?niejszym także przez inne wytwórnie bawarskie należące do koncernu Rrosenthal (Rosenthal AG), z tą samą dekoracją.