litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 42 x 30 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz), numerowana ołówkiem: 46/100, sucha pieczęć wydawcy p. d.: "EDIZIONI ARO D'ARTE"; sygnowana z prawej: w obrębie kompozycji - „Magritte”, poniżej obrazu z płyty - „Magritte”; u dołu z lewej sucha pieczęć: „S.P.A.D.E.M. / Paris” (S.P.A.D.E.M. francuski odpowiednik polskiego ZAIKS); na odwrocie hologram „Verification of Authenticity”. Dołączony certyfikat oryginalności. Jedyną modelką Magritta była jego żona Georgette Berger. René François Ghislain Magritte - belgijski malarz, surrealista. Nazywany „autorem słów i rzeczy”, lubił zmieniać nazwy przedmiotów, czego przykładem mógłby być obraz Zdradliwość obrazów. Obrazy jego szokowały i wzbudzały kontrowersje, wyróżnia je poetycka nastrojowość oraz precyzyjny rysunek. Namalowany w 1926 obraz „Zagubiony dżokej” uznaje się za surrealistyczny manifest Magritte.