litografia, satynowy papier o wysokiej gramaturze, 50 x 64 (arkusz), 37 x 54 cm (kompozycja); sygn. na płycie p. d.: EGON / SCHIELE /1918. estymacja: 2 000 - 2 400 zł
litografia, satynowy papier o wysokiej gramaturze, 50 x 64 (arkusz), 37 x 54 cm (kompozycja); sygn. na płycie p. d.: EGON / SCHIELE /1918. Oferowana praca / powtórzenie oryginału z 1918, wykonana została w pracowni Marinoni-Voirin w Paryżu, w nienumerowanym nakładzie 200 szt. Dołączony certyfikat oryginalności. Egon Schiele (ur. 12 czerwca 1890 w Tulln an der Donau, zm. 31 października 1918 w Wiedniu) - austriacki malarz i grafik. Autor ekspresyjnych aktów, autoportretów i portretów, oraz pejzaży. Był oskarżany o szerzenie pornografii. W dorobku artysty znajdują się portrety, autoportrety, pejzaże, akty. W swojej twórczości wykształcił indywidualny styl, inspirowany secesją charakteryzujący się skręconymi, zdeformowanymi kształtami ciał i wyrazistymi, kanciastymi liniami. W studiach nad ludzkim ciałem ukazywał najbardziej intymne szczegóły. Na potrzeby aktów stworzył własną technikę wyrazu, mieszaną, łączył w jednej pracy na papierze akwarelę, ołówek, kredki, węgiel, gwasz.