porcelana, farby naszkliwne, drobne ubytki w każdej figurce (1): brak owocu w dłoni i trzonka szpadla, wyszczerbione rondo kapelusza, 2): ubite końcówki kłosów, wyszczerbienia ronda kapelusza); wys. ok. 12 - do 12,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. (wszystkie figurki): odwrócone i przeplecione, dwie litery C, sygnatura na figurce kobiety z owocami zwieńczona koroną zamkniętą. Niemcy, Ludwigsburg (Wirtembergia), Książęca Fabryka Porcelany (Herzoglich Aechte Porcelain Fabrique), XIX w. (XVIII/XIX w.?) Figurki trzech bosych kobiet na płaskich, kolistych cokolikach; w małych kapelusikach i stylizowanych wiejskich strojach wieśniaczych (spódnice, gorseciki, rozchełstane bluzki odkrywające biust, fartuszki) : 1) kobieta z owocami w fartuszku i dłoni, obok wazon z opartą łopatą, 2) kobieta ze snopkami i naręczem kłosów opartym o ramię, 3) kobieta z flaszą w dłoni i łętami (?) w fartuszku. 4) Mężczyzna z mufką , w płaszczu podbitym futrem, w futrzanej czapce (alegoria Zimy?).