porcelana biała, kalka (dekoracja z motywami kwiatowymi i wizerunkami ptaków), złocenia; dzbanek: 21 x 20,5 x 12 cm, mlecznik: 10,5 x 12 x 9 cm, cukiernica: 13 x 9,5 x 9,5 cm, 6 talerzyków o śr.: 13,7 cm, wazonik wys.: 13 cm, 6 filiżanek: 7 x 10 x 7,5 cm; naczynia sygn. na spodzie. Chiny, 2 poł. XX w. Stan zach.: zbite uszko jednej z filiżanek.