Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.: 10
Kobieta w szalu, 1902
litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 45 x 37 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz).
litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 45 x 37 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d. "Picasso" oraz numerowana ołówkiem „90/200”; l.d. sucha pieczęć wydawcy z napisem „PICASSO”;
na odwrocie barwne faksymile rysunku Picassa tzw. główki wraz z sygnaturą oraz informacje o wydawcy - „Copyright Foundation Pablo Picasso” / wysokość nakładu (200 szt.) / każdy egzemplarz numerowany.
Obraz namalowany przez Picassa w 1902 roku pochodzi z tzw. "okresu błękitnego”, który nastąpił po samobójczej śmierci przyjaciela artysty Casagemasa, dzieła Pablo Picassa z lat 1901-1904 określa się jako okres błękitny. Obrazy są utrzymane w kolorycie melancholijnym, ukazują tematykę i postaci osób ubogich. Są to m.in. Asceta, Akt niebieski, Dwie siostry, Celestyna, Kobieta prasująca, Stary gitarzysta, Kobieta w szalu i inne.