Lot No.: 820
Zestaw 5 kamieni do pierścieni i sygnetów
Polska, Śląsk, XVIII - XIX w.
Wszystkie kamienie ryte w głąb do pieczętowania i napisy - są w negatywie. Cechą charakterystyczną jest dobrej klasy grawerunek.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Polska, Śląsk, XVIII - XIX w.
Wszystkie kamienie ryte w głąb do pieczętowania i napisy - są w negatywie. Cechą charakterystyczną jest dobrej klasy grawerunek. Kamienie mogą być inspiracją do oprawienia w pierścienie lub brosze.
1. Heliotrop owalny; 2 x 1,5 cm; XIX w.
Wyryta korona szlachecka z niedźwiedzią łapą, okolone pasem rycerskim z klamrą i dewizą: „ESSE QUAM VIDERI”.
2. Karneol; 1,2 x 1 cm; I poł. XVIII w.
Na barokowym kartuszu wyryte serce z literami „IHS”, nad tym gmerk przypominający herb Kościesza. Stan zach.: nieznaczne uszkodzenie brzegów w dwóch miejscach.
3. Kryształ górski; 1,5 x 1,2 cm; II poł. XVIII w.
Wyryte serce gorejące, na nim twarz kobiety oraz napis w jęz. francuskim: „CEST. TOVT. A. ELLE.”.
4. Karneol, średnica 1,1 cm; ok. poł. XIX w.
Gotyckie litery „JP” na neobarokowym kartuszu, okolone pasem rycerskim.
5. Karneol, 1,4 x 1,1 cm; XIX w.
Przedstawienie róży i napis: „HOFFE” (nadzieja).