Gugliemo BRACONY (1838-1921) - według
Lot No.: 615
Kobieta z dzbanem przy zdroju (studni z maską)
gips, polichromia barwna imitująca szkliwa ceramiczne, wys. 59 cm;
Francja, Nardi Editeur, XIX/XX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
gips, polichromia barwna imitująca szkliwa ceramiczne,
wyszczerbienie ujęcia wody (kranik w ustach putta), drobne wyszczerbienia, ubytki i przetarcia warstwy malarskiej;
wys. 59 cm, podstawa 27 x 19,5 cm; sygn. ryta z boku: G. Bracony, z tyłu przy podstawie ryte: Nardi Editeur, wyżej: 43.
Francja, Nardi Editeur (producent odlewów gipsowych), XIX/XX w.; wg rzeźby Gugliemo Bracony (1838-1921).
Na owalnej podstawie kobieta w powłóczystej antykizującej szacie, stojąca w kontrapoście przy kamiennym zdroju z ujęciem wody w formie plastycznej maski putta, z muszlową misą niżej. Oparta lewym ramieniem o murek, z brodą wspartą na dłoni; w prawej opuszczonej ręce trzyma dzban.
Kompozycja wg marmurowej rzeźby „Wasserträgerin” (Kobieta niosąca dzban wody) czynnego we Włoszech rzeźbiarza Gugliemo Bracony’ego; realizacja w gipsie polichromowanym barwnie francuskiego producenta Nardi (Editeur Nardi), wykonującego kopie rzeźb - gipsowe odlewy imitujące metal lub ceramikę.