VOLKSTEDT - Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik Triebner, Ens & Co.
Lot No.: 611
Grupa figuralna - Zaloty
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 21,3 cm;
Niemcy, kon. XIX w.- XIX/XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
ubity koniec szpady, drobne ubytki w bukieciku w dłoni mężczyzny oraz listków u stóp balustrady, lekkie przetarcia złoceń;
wys. 21,3 cm, średn. podstawy ok. 15 cm; sygn. kobaltem podszkl.: pionowa kreska z promienistym kręgiem kreseczek pośrodku, wyciskane numery: 9., 15, 7172 (nr modelu?), naszkl. odręcznie ugrowy znak przypominający „x” (znak malarza?).
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), kon. XIX w.- XIX/XX w.
Na kolistej podstawie z rocaillami flirtująca para w strojach dworskich, przy architektonicznej balustradzie narożnej z szerokim parapetem: siedząca młoda kobieta, oparta przedramieniem o poręcz balustrady i stojący za balustradą młodzieniec ze szpadą zawieszoną na różowej taśmie. Oparty lewym przedramieniem o parapet balustrady, pochyla się ku kobiecie, zbliżając ku jej głowie kwiatową gałązkę (bukiecik) trzymaną w prawej dłoni.
Historyzujące figurki alegoryczne i naczynia wytwórni Triebnera i Ensa - por. oferty na aukcjach D. A. Rempex 192, 243, 304).