Serwis obiadowy i deserowy, model Lwów, z kobaltowym szlakiem ze złoconą koronką
porcelana, złocenia (druk), kobalt naszkliwny;
Ćmielów, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
pęknięty mlecznik, z przetarciem złoceń;
wymiary: waza wys. 18 cm, dł. 38 cm, szer. 22 cm; salaterki wys. 5,5 cm, 24,5 x 24,5 cm; półmisek z uchwytami wys. 5,8 cm, dł. 34 cm, szer. 23,5 cm; półmiski podłużne: wys. 3 cm, dł. 26 cm, szer. 14,5 cm (2 szt.); wys. 3,7 cm, dł. 43 cm, szer. 28,5 cm (1 szt.); wys. 4 cm, dł. 47,5 cm, szer. 31 cm (1 szt.); miseczki podłużne (3 szt.) wys. 1,8 cm, dł. 12,5 cm, szer. 9,5 cm; talerze głębokie wys. 4,5 cm, średn. 24,5 cm; talerze płytkie wys. 3 cm, średn. 24,3 cm; talerze deserowe wys. 2,2 cm, średn. 21 cm; talerzyki do ciasta wys. 2-2,2 cm, średn. 16,6 cm; dzbanek wys. 25 cm; cukiernica wys. 11 cm, 17,8 x 11,6 cm; mlecznik wys. 11 cm; filiżanki wys. 6 cm, średn. 8,8 cm; spodki wys. 1,7 cm, średn. 15 cm;
naczynia sygnowane drukiem ceglastym: Ć w trójkącie / F. w ĆMIELOWIE lub: Ć w trójkącie, na części naczyń dodatkowo wycisk: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW i poziome podkreślenie z kropkami na końcach linii; na większości naczyń ceglasty druk: 552 (nr wzoru dekoracji), dodatkowo (na różnych naczyniach) drukiem ceglastym cyfry: 45, 43, 9, 17, 11, 9, lub 7 (dotyczą modeli?).
Ćmielów, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych „Ćmielów” S.A., lata 30. XX w.
Serwis, popularny zwłaszcza w okresie międzywojennym model Lwów, w części obiadowej składa się z podłużnej wazy z pokrywą, 2 salaterek 4-bocznych, półmiska owalnego z uchami, 4 półmisków podłużnych w trzech wielkościach, 3 miseczek podłużnych do przypraw, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 12 talerzy deserowych; w części deserowej: dzbanek z pokrywką, cukiernica z pokrywką, mlecznik, 12 filiżanek cylindrycznych ze spodkami, 2 patery okrągłe płaskie i 12 talerzyków do ciasta. Razem: 88 naczyń, z dekoracją przy krawędziach kobaltowym paskiem ze szlakiem złoconego ornamentu koronkowego z motywem palmetek, ze złoceniami krawędzi.