Lot No.: 909
Stolik pomocniczy w stylu barokowym
orzech, sosna, jawor, 84,3 x 72,5 x 49,3 cm.
Europa Środkowa, poł. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Stolik powstały zapewne w 2 poł. XIX wieku z połączenia przynajmniej z dwóch mebli z epoki.
Z owalnym blatem, pod którym niewielkie kwadratowe oskrzynienie z szufladką, wsparte na spiralnej podporze z kulą pośrodku, zamontowanej na owalnej platformie z trzema stopkami w formie kul. Blat fornirowany czeczotą orzechową z czteroramienną gwiazdą intarsjowaną żyłką. Oskrzynienie i platforma ujęte na obrzeżu profilowanymi listwami, bejcowane na brązowo, ozdobione listwami ondulowanymi tworzącymi wielokątne pola, wypełnione orzechem mazerowanym na czeczotę, zbliżającym je do kolorystyki blatu. Podpora i stopy czernione.