Lot No.: 616
Filiżanka jasmin z miniaturą: dwie kobiety w pejzażu, ze spodkiem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lekkie przetarcia złoceń;
Francja , ok. 1830-1840.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
filiżanka: wys. (z uszkiem) 12 cm, średn. 6,3 cm; spodek: wys. 2,8 cm, średn. 16,5 cm; nie sygnowane.
Francja , ok. 1830-1840.
Filiżanka cylindryczna na 3 lwich łapkach, z wysokim, pastoralnym uszkiem i lekko rozchyloną krawędzią. W prostokątnej rezerwie od frontu barwna miniatura: dwie objęte ramieniem (modlące się?) kobiety, stojące przy cokole z balustradą prowadzącą na schody. Z boków miniatury i wokół kołnierza spodka szlak ozdobnej złotej kratownicy z motywem błękitno - złotej rozety wpisanej w pola. Wnętrze filiżanki, nóżki, uszko i krawędzie złocone. Elegancka forma i staranna dekoracja.