Lot No.: 811
Kredens w stylu secesji geometrycznej
Konstrukcja - sosna, dębina; fornir - palisander;
intarsje - brzoza; Europa Zachodnia
(Austria lub Niemcy?), ok. 1900-1905
z przeszkloną, czteroskrzydłowa nastawą, wspartą od frontu na sześciu toczonych kolumnach umieszczonych po trzy na frontowych narożach; z tyłu na pełnej ściance, z trzema szufladami u dołu i czteroskrzydłowa szafką, fornirowany, dekorowany metalowymi, repusowanymi płytkami. Całość zamontowana z tyłu na dekoracyjnej ściance, prostokątnej o zaokrąglonych górnych narożach, wsparta na cokole obwiedzionym u dołu pasem z blachy mosiężnej. Pod szafką nastawy lustro. Kolumny lekko rozszerzone po środku, u góry i u dołu ujęte mosiężnymi obejmami. Metalowe repusowane płytki i intarsja dekorowane podobnymi marynistycznymi martwymi naturami z rybami, muszlami, akcesoriami wędkarskimi.
Szyby i tafla lustrzana fazowane na obrzeżach. Na zawiasach wybita nazwa patentu JC / Patent oraz strzała.
Konstrukcja - sosna, dębina; fornir - palisander; intarsje - brzoza; 198,5 x 184 x 74,5 cm.
Europa Zachodnia (Austria lub Niemcy?), ok. 1900-1905
Kredens o ciekawej zgeometryzowanej formie i rzadkiej dekoracji repusowanymi płytkami metalowymi, których dekoracja z akcesoriami do połowu i owocami morza została powtórzona w intarsji na skrzydłach drzwi. Wykonany i ozdobiony na prywatne zamówienie. O typowej dla terenów niemieckojęzycznych skubizowanej formie zapowiadającej nadchodzące art deco.