Lot No.: 803
Komoda biedermeierowska
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - mahoń;
żyłka - bukszpan (?); 82,2 x 84,2 x 48 cm.
Polska, ok. 1830
prostopadłościenna, trzyszufladowa, wsparta na konsolowych nogach, fornirowana, intarsjowana. Na dwóch dolnych szufladach zagłębienie imitujące w formie architektoniczną arkadę (w górnej partii łuku czerniona), z dwoma rzeźbionymi rozetami na bokach. Szyldy zamków z kości w formie trapezów. Blat od frontu i na bokach ujęty żyłka (na obrzeżu i na blacie). Na wpuszczanych plecach prostokątna, przewozowa (?) nalepka papierowa - M... & Cie / 39033 B.
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - mahoń; żyłka - bukszpan (?); 82,2 x 84,2 x 48 cm.
Polska, ok. 1830; Mebel o typowej dla biedermeieru formie i dekoracji.