Lot No.: 726
Para waz dekoracyjnych
w manierze Ludwika XVI;
marmur, brąz złocony; wys. 59 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
w manierze Ludwika XVI
na kwadratowych podstawach o wklęsłych narożach; stopy koliste, opasane plecionką, kanelowane, przechodzące w trzony o spłaszczonym nodusie;
wyżej - ujęte od dołu koszykiem z liści akantu - owoidalne korpusy toczone w szarym, żyłkowanym marmurze, z parą plastycznych głow baranich
z brązu złoconego po bokach i rozpiętymi pomiędzy nimi girlandami z kwiatów i owoców; w zwieńczeniu pokrywa z rozetą z liści akantu
i karczochem; marmur, brąz złocony; wys. 59 cm, szer. 34 cm, głęb. 27 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.