Lot No.: 723
Para waz z kryształowego szkła
szkło kryształowe, szlifowane, brąz złocony;
wys. 29 cm, średn. 31 cm,
Francja, 4 ćw. XIX w.
w formie szerokich, głębokich mis dekorowanych
motywem kratki, na kolistych podstawach z brązu
złoconego, wspartych na 4 wolutowych nogach i
opasanych różanymi girlandami; górna krawędź ujęta
pierścieniem z wici kwiatowej; po bokach - pary
uchwytów - z rozgałęzionych trójdzielnie i zwiniętych
w woluty kwietnych gałazek;
wys. 29 cm, średn. 31 cm, szer. z uchwytami 43,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.