Lot No.: 714
Zegar kominkowy z parą
w kostiumach z epoki Ludwika XIV;
Bruksela, zegarmistrz Magner, 3 ćw. XIX w.
podstawa na planie prostokąta, dekorowana od frontu aplikacjami z motywem akantu, palmet, małżowin, wolut i kwiatów; pośrodku cokołu kartusz herbowy podtrzymywany przez skrzydlate postacie kobiece; powyżej obudowa mechanizmu z siedzącą parą zakochanych w siedemnastowiecznych kostiumach; tarcza emaliowana, ujęta pasami drobnych perełek, z rzymskim podziałem godzinowym i napisem u dołu: MAGNER / A BRUXELLES; mechanizm z systemem paryskim bicia godzin i połgodzin, naciągiem sprężynowym i regulatorem wahadłowym;
brąz cyzelowany, złocony, wys. 48 cm, szer. 35 cm, głęb. 13 cm; Bruksela, zegarmistrz Magner, 3 ćw. XIX w.