Lot No.: 702
Wazon secesyjny z Amorem i Psyche
Niemcy, Geisslingen,
firma Wurttembergische Metallwarenfabrik,
pocz. XX w.
na kolistej, profilowanej, gładkiej stopie, z cebulowatym, młotkowanym
brzuścem i podobnie fakturowaną wysmukła, lekko rozszerzającą się ku
górze szyją; na brzuścu siedząca pełnoplastyczna postać dziewczęca -
Psyche z motylimi skrzydłami, unosząca rękę ku figurce Amora (przy
górnej partii szyi naczynia); wokoł wylewu grawerowana i złocona
dedykacja w jęz. niemieckim,z datą 18/2/1900; na krawędzi stopy ozn.:
WMF - I/O - OX; mosiądz srebrzony, cyna srebrzona; wys. 36 cm,
szer. 19 cm, średn. brzuśca ca 16 cm; Niemcy, Geisslingen, firma
Wurttembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.