Lot No.: 621
Paterka
srebro pr. 12; waga 427 g.
Warszawa, złotnik Ludwik Nast, lata 30-40. XIX w.
owalna, wsparta na nóżkach, w dnie owalny złocony
medalion z wizerunkiem putta grającego na lirze, boki
ażurowe, utworzone z bukietów kwiatowych, z fryzem
z gałazek różanych; na osi dłuższej uchwyty w formie
motyla flankowanego przez parę papug;
srebro pr. 12; wys. 10 cm., szer. 38,7 cm, głęb. 23,5 cm;
waga 427 g.